ח"כ אריאל: "לא לגייס הומואים" | כל-מיני

עם זאת, הדגיש כי מי שמגיע כאדם פרטי יתגייס ככולם. "אין הדבר פוסל את העובדה כי מדובר ביהודים יקרים, וישראל ערבים זה לזה והערבות ההדדית והחובה כלפיהם חלה גם עליי", הדגיש * צפו בריאיון

ימים ספורים לאחר ההתבטאות השנויה במחלוקת של ח"כ אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) בנוגע לקהילת ההומוסקסואלים, יצא יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) בהתבטאות לא פחות פרובוקטיבית. כשנשאל בראיון לערוץ הכנסת אם לדעתו אין לגייס הומוסקסואלים לצה"ל, אמר ח"כ אריאל: "אם אני הייתי צריך להחליט, אני חושב שלא הייתי מגייס אותם".

"אני חושב שיש דברים שבהם הם מפריעים לצבא להילחם. אני לא מדבר על גבר מסוים, אחד או עשרה, השאלה היא על התופעות הטבעיות, והאם אנו מתנהלים לפי ערכים ביהדות ובתורה, או שמתנהלים אחרת", ציין חבר הכנסת. "אני חושב שצריך להתנהל בהתאמה לרוח היהדות זה אלפי שנים".

בהבהרה לדברים, הסביר ח"כ אריאל לוואלה! חדשות כי "גיוס הומואים ולסביות לצבא הינה עניין להחלטה מערכתית של הצבא וגורמי הביטחון. דעתי האישית היא כי אין לגייס מועמדים לשירות המניפים את הנושא כדגל". לדבריו, שילובם של אלו המניפים את הדגל באופן מוצהר גם בצבא, מפריע לצבא להילחם, ללא קשר לשאלת התאמתם או אומץ ליבם. "מדובר בשאלת הערכים עליהם מושתת הצבא, ולפי דעתי עליו להתנהל ברוח היהדות, והתופעה הזאת, כאשר היא מונפת כדגל, נוגדת את רוח היהדות".

עם זאת, הדגיש ח"כ אריאל כי מי שמגיע כאדם פרטי יתגייס ככולם. "אין הדבר פוסל את העובדה כי מדובר ביהודים יקרים, וישראל ערבים זה לזה והערבות ההדדית והחובה כלפיהם חלה גם עליי", הוא ציין.

יו"ר הפורום הגאה במרצ, דרור מזרחי הגיב לדברים, ואמר כי "לשמחתנו גם אורי אריאל וגם איש מחבריו בימין ההזוי לא יכתיבו את מדיניות הגיוס של צה"ל. הומואים ולסביות רבים מתגייסים לצה"ל ועושים בו שירות משמעותי בגאווה, וכך יימשך, למורת רוחו של אריאל". לדבריו, אורי אריאל "מנסה ניסיון נואש לרכוב על הגל הבזוי שהתחילה אנסטסיה מיכאלי בשבוע שעבר נגד הקהילה הגאה. מאנסטסיה מיכאלי התרגלנו לשמוע אמירות הזויות, ומאורי אריאל התרגלנו לשמוע אמירות קיצוניות. הגיע הזמן שהם וכל השותפים לדעותיהם יפסיקו להטריד את הציבור עם הגיגים שהולמים יותר את הפרלמנט האירני".

(וואלה, כ"ח בסיוון תשע"ב, 18 ביוני 2012)

ישראל היום, כ"ט בסיוון תשע"ב, 19.6.12

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.