קסאנו: "מקווה שאין הומואים בנבחרת איטליה" | כל-מיני

חלוץ נבחרת איטליה, אנטוניו קסאנו התבטא נגד בהומואים, ואח"כ חזר בו. מאמינים לו?

אנטוניו קסאנו. צילום: ויקיפדיה

חלוץ נבחרת איטליה, אנטוניו קסאנו, נחשב בתחילת המילניום הנוכחי כילד הרע של הכדורגל האיטלקי, אלא שכעבור מספר שנים צץ לו מריו באלוטלי וגנב ממנו את התואר המפוקפק.

קסאנו הרוויח לעצמו מוניטין שכזה, בדיוק בגלל ציטוטים מהסוג שיצאו מפיו במסיבת העיתונאים של נבחרת איטליה, היום. החלוץ האיטלקי עורר שערורייה כאשר נשאל האם ישנם שחקנים הומוסקסואלים בקרב הנבחרת האיטלקית, אשר שומרים את הדבר בסוד.

"זו הבעיה שלהם, אני מקווה שאין אף אחד כזה בסגל", השיב. "אתם בטוחים שבאמת יש אצלנו שחקנים כאלה? גם אני לא יודע. אם אגיד את מה שאני באמת חושב, אעורר כאוס גדול".

קסאנו התנצל: "אני לא הומופוב"

הכרזתו של אנטוניו קסאנו, כי הוא מקווה שאין הומואים בנבחרת איטליה, עוררה סערת רוחות. קסאנו מיהר לשחרר הבוקר (רביעי) התנצלות רשמית: "אני לא הומופוב. לא רציתי להעליב אף אחד. מצטער שדבריי יצרו סערת רוחות ומחאות בקרב אירגוני ההומואים בעולם".

החלוץ האיטלקי הוסיף: "אין לי שום הומופוביה באופי שלי. לא רציתי להעליב איש ולא רציתי להעמיד תחת סימן שאלה את חרותו המינית של אף אחד. כל מה שרציתי להגיד היה שזו בעיה שאין לה קשר אליי ואני לא רוצה לשפוט בחירה של אחרים, בחירה שצריך לכבד אותה".

הכל החל לאחר שקסאנו נשאל האם יש הומואים בנבחרת, שאלה שעלתה בעקבות פרסומו של סופר איטלקי בשם אלסנדרו צ'קי פאבונה כי יש שני הומואים ובי-סקסואל אחד בנבחרת. מה שמעניין הוא שאת ההקדמה לספרו של פאבונה כתב מאמן הנבחרת, צ'זרה פראנדלי.

בספרו גילה פאבונה כי היו לו יחסים אישיים עם אחד משחקני נבחרת איטליה. לדבריו אותו שחקן סיפר לו שיש הומו נוסף בנבחרת איטליה. "ככה שאני יודע בוודאות שיש שני הומואים בנבחרת האיטלקית", אמר צ'קי לתדהמת כולם.

האיש שתירגם את דברי קסאנו במסיבת העיתונאים אמר שזו היתה המשימה הכי קשה בחייו. המתרגם הודה כי ניסה לעדן את דבריו של החלוץ: "ניסיתי להלך בין הטיפות ולא לתרגם כל מילה כדי ליצור תרגום נקי יותר". פיירלואיג'י פארדו, האיש שסייע לקסאנו

לכתוב את הביוגרפיה שלו, היה בהלם: "אני יודע שהוא לא הומופוב, יחד עם זאת זה לא מנקה אותו מכך שעשה טעות ענקית ובעיקר בגלל שהשתמש במילה עצמה".

פאבונה אמר שיזמין את קסאנו לארוחה אחרי היורו ויסביר לו כי הרעיונות שלו קצת מבולבלים: "המאמן פראנדלי יודע בדיוק מי הם אותם הומואים. אני יכול להגיד שיש גם שלושה מטרוסקסואלים (הדואגים למראה האישי שלהם) בנבחרת וזאת רק מחמאה עבורם. אלה סבסטיאן ג'ובינקו, ריקרדו מונטוליבו ואיגנסיו אבטה".

(ynet, כ"ב בתמוז תשע"ב, 12 ביוני 2012 + nrg, כ"ג בתמוז תשע"ב, 13 ביוני 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.