סיכום מפגש ניסן תשע"ג: טיול חוה"מ פסח | אירועים ומפגשים

יאיר הגיע בפעם הראשונה למפגש כמוך, שבו צעדנו במסלול למיטיב לכת, והוא כבר מבטיח להגיע שוב * וגם יש תמונות

(מצטרפים לחברי עמותת כמוך ונהנים מהנחות – לפרטים לחצו כאן)

האוטובוס שלנו. ראו השלט בצד שמאל

קבעתי עם נוסעי האוטובוס בשעה 10 בבוקר והגעתי קצת מוקדם, ולא ממש ידעתי מה לצפות מהמפגש הזה. זו הפעם הראשונה שלי שאני בא למפגש "כמוך". פגשתי חבר כמוך אחר שגם הגיע מהצפון וחיכה כמוני לאוטובוס, ואח"כ הגיע עוד בחור. שניהם חמודים. שוחחנו קמעה ושוב חיכיתי לבאות.

האוטובוס המיוחל הגיע (באיחור), וסוף כל סוף התחלתי להכיר את חברי כמוך. אמנם חששתי שרובם ככולם יהיו צעירים יותר ממני, ואכן צדקתי, אבל לא באמת היה ממה לחשוש מכך. התחלתי להתרגל לרעיון.

השיחה זרמה די במהירות עם הרבה מהחברים, והיה מרתק. הרגשתי כאילו נלקחתי כ-20 שנה או אפילו 30 שנה אחורה, לאותם לבטים, מחשבות והרהורים שעברתי כגבר צעיר.

שמעתי על לבטים שקשורים בקבלת העובדה "שאני הומו", לבטים שקשורים בלהיות גיי דתי, לבטים של מה זה אומר להיות דתי, ואפילו שיחות על מיהו "דתי" ומיהו "חילוני" (בבחינת "מיהו יהודי" כלומר איך אנחנו מגדירים יהודי דתי אורתודוקסי).

אין ספק שחלק מהדיונים שהיו שם יכלו להתרחש בכל חברה אחרת בעולם, אבל היה כאן מכנה משותף מאוד חזק של אנשים שגדלו בסגנון מסוים. חלק דתיים יותר וחלק פחות.

נחל יגור

חשתי שכל אדם בטיול הזה הוא עולם ומלואו. אנשים עוברים חוויות משותפות וזה היה מקסים, אף על פי שלא כל החוויות נעימות. מאוד רציתי לצעוק בחזקה: "תבינו, הכול מכוון משמיא", אין כאן מקריות, יש סיבה שיצאנו כאלה וזה בסדר, הקב"ה אוהב את כולם ובואו ונצדיק את הדין ואפילו נלמד ליהנות מהחוויה. אבל נראה שצעקות לא יועילו, אלא פשוט יש לחוות את הדברים, להתבגר ואולי להגיע לשלב יותר מאוחר בחיים שבו אנחנו מקבלים את עצמינו יותר בנינוחות ובהנאה.

אם יש מסר שהייתי רוצה להעביר לחברֶה בכמוך – המסר הוא שהקב"ה ברא כל אדם בצלמו, גם את ההומואים, ויש לעבוד את השם בשמחה ובטוב לבב. יש ואפשר למצוא את הדרך להיות יהודים שומרי מצוות הומוסקסואלים.

אשמח מאוד להיפגש שוב עם "כמוך" המפגשים הבאים.

חג שמח ותודה על הטיול,

יאיר

– – –

מה:

נחל יגור – מסלול קווי (לא מעגלי)

מיקום:

הכרמל

רמת קושי:

מטיבי לכת

הרחבה:

מסלול נחל יגור מתחיל מעין אל-בלד שבעוספיא ומסתיים בקיבוץ יגור, ומסומן בסימון שבילים אדום. נחל יגור שבכרמל מספק נופים קַניוניים עוצרי נשימה, תצורות סלע מפתיעות, המון מפלונים וירידות תלולות.

משך המסלול:

כ-5 שעות, כולל הדרכה מאת אביעד המדריך.

מועד הטיול:

ט"ז בניסן תשע"ג, א' דחול המועד פסח, יום רביעי, 27 במרס 2012 למניינם.

נקודות איסוף:

האוטובוס אסף אנשים מירושלים, מתל אביב ומהצפון.

עלות:

הנחה לחברי עמותת כמוך. ההצטרפות לעמותה חינם אין כסף. לחצו כאן לפרטים.

תשלום בטיול עצמו, לפני העלייה לאוטובוס.

הרשמה:

ההרשמה מראש – חובה!

מחירים נשלחו לרשימת התפוצה ולמתעניינים.

עוד פרטים נשלחו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו.

הצטרפו אלינו כדי להתעדכן בפרטים המדויקים של המפגש הבא: kamoha.or@gmail.com

הנוף שרואים מנחל יגור
הנוף שרואים מנחל יגור

הנוף שרואים מנחל יגור

\

10 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שלום דור,
   רוב התשלום בעבור האוטובוס. כמו כן הטיול כולל הדרכה.
   נזכיר כי מחיר האוטובוס מסובסד מאוד.
   כך שלו היינו מתנהלים כעסק היינו גובים דמי השתתפות גבוהים הרבה יותר מ-75 ש"ח.
   ולו היינו עסק היינו גובים הרבה יותר ממה שגבינו עד כה במפגשי כמוך בשנתיים האחרונות.
   ולו היינו קפיטליסטים שלא יודעים שבעה – היינו גובים עוד יותר.

 1. היה טיול מצויין!
  דווקא הפעם שהיה לנו אוטובוס משלנו, השהות ביחד הייתה ארוכה ומהנה מתמיד.
  המסלול היה מדהים! האביב במיטבו! ואין כמו טיול עם אנשים מקסימים לגוף ולנפש!
  מחכה לטיול הבא…

 2. ליאיר שלום, יפה שיצאת מגדרך ובאת. נדמה לי שאם מה שיש לך לומר בסיכום הוא "המסר הוא שהקב"ה ברא כל אדם בצלמו, גם את ההומואים, ויש לעבוד את השם בשמחה ובטוב לבב. יש ואפשר למצוא את הדרך להיות יהודים שומרי מצוות הומוסקסואלים" – משהו בכל זאת לא הופנם אצלך. לאיש מאיתנו אין ספק שהקב"ה הוא עילת העילות ומסבב את הדברים כחפצו יתברך. לא ברור אם התכוונת לכך או לא, אבל לכתוב "גם את ההומואים" – יש בו משהו מזלזל ובכלל לא נעים. אינני צריך להתנצל בפני מישהו או לבקש לגיטימציה לנטיה המינית שלי. אינני, ולצורך זה החברים האחרים כאן, שונה מכל אדם אחר, מכל נברא אחר. כולנו שומרים מצוות כפי השגתנו ויכולתנו. היכן שאנו טועים, אנו יודעים שטעינו, ובוידויים שנתוודה בימים נוראים, ייזכר כל אחד ואחד במה שעשה ועבר. נדמה לי שאתה זה שעדיין אינו שלם עם עצמו, ואולי אם תמשיך להגיע למפגשים תבין קצת יותר את הנימה שלי.
  ברכת מועדים לשמחה לכולם,

 3. שבוע טוב למיטבי הלכת ובכלל לחברים כאן. האמת היא שאני כותב רק בכדי לשמוח באמת בשמחתכם שניכרת מן התמונות ומן המילים. אני עוד לא יודע האם ישנה איזו שהיא אפשרות בה אי פעם אוכל להיות שותף לפעילות אתכם אבל אני ממשיך לקוות שיבוא יום בו זה יקרה איכשהו… בטוב כמובן.
  אשריכם.