ח"כ אורלב – הומופוב או פלורליסטי? | כל-מיני

ח"כ אורלב התארח בפייסבוק של "צו פיוס" ושם נשאל אם הוא הומופוב או אדם סובלני ופלורליסטי. קראו בעצמכם מה הוא ענה

(עוד בעניין: ח"כ אורלב: אני מקבל הומואים)

שאלת הגולש בני שוורץ:

צהריים טובים ח"כ אורלב: אולי תוכל להבהיר אחת ולתמיד, מהי עמדתך בנושא ההומוסקסואלים והלסביות? מצד אחד, יש את התגובה שלך בתור יו"ר ועדת החינוך (שנת 2000), על כך שרצו להעביר סדנאות למורים בנושא הזה – כדי לעזור לתלמידים להטב"ים להתמודד עם הסביבה – אמרת:

"זהו יום עצוב למערכת החינוך בישראל. עצוב לי מאוד לשמוע על סדרי העדיפויות החינוכיים של גימנסיה הרצליה….אני מציע להורי גימנסיה הרצליה שישקלו היטב האם סדרי העדיפיות האלה מבטאים את הערכים ואת התרבות שלהם".
ברשת ניתן למצוא דוגמאות נוספות להומופוביה שלך, למשל מ-2004, כשתקפת את החלטת שר הפנים לאפשר אימוץ ילדים בחו"ל: "זהו ניצול מחפיר של חוסר ישע לסיפוק צרכים אפלים", אמרת.

מצד שני, בכל מני פורומים אתה מצוטט כאומר "סבורני שראוי מאד שממסד הרבנות האורטודוכסית הציונית יתן דעתו בסוגיה ויפרסם את עמדתו. לכשעצמי אינני שופט אף אדם על פי נטייתו ואני מקבל כל אדם באשר הוא"..

אז אני לא מבין, אתה מקבל את כולם, או רק בתנאי ש"כולם" מתיישרים לפי הנורמות האורתודוקסיות שלך (שכידוע לא ממש ידועות כסובלניות לשונה), ובינתיים מפזר כל מני נוסחים מעורפלים כאילו הסובלנות ללהט"בים נמצאת אצלך בראש סדר העדיפיות, בהתאם לרוח הנושבת?

אז ח"כ אורלב, אולי תהיה ברור כדי שכולם יבינו – אתה הומופוב או אדם סובלני ופלורליסטי?

בברכה.

תגובת ח"כ זבולון אורלב:

בני שוורץ שלום, אני יהודי שומר תורה ומצוות ולכן מקובלת עלי דעת תורה וההלכה. כל עוד אוכל לפעול בפתיחות ובליברליות מבלי לחרוג מגדר ההלכה אעשה זאת באשר אני מאמין כי ראוי להרבות אחווה ואהדה. לכן, הציטוטים שהבאת בשמי תקפים ועומדים.

(מתוך אירוח ח"כ אורלב בפייסבוק של צו פיוס, כ' בתמוז תשע"ב, 10 ביולי 2012) 

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.