"בעד ברית אזרחית בין גברים" | כל-מיני

יש לו אח הומוסקסואל והוא לא יודע למה הדביקו את המילה "תועבה" דווקא להומוסקסואליות * ר' שמואל (שמולי) בוטח רוצה להיות הרב הראשון בקונגרס האמריקני, מטעם הרפובליקנים

ר' שמואל בוטח. צילום: ויקיפדיה

אחרי שהוכתר על ידי השבועון האמריקני "ניוזוויק" כ"רב המפורסם ביותר באמריקה," מבקש הרב שמואל (שמולי) בוטח ,46) אב לתשעה) להפוך, בחודש נובמבר הקרוב, גם לרב הראשון המכהן בבית הנבחרים האמריקני. אם אכן ייבחר לקונגרס, הוא יביא עימו לשם הרבה מאוד עניין – אבל גם הרבה מאוד צבע.

כבוד הרב אמנם למד בישיבת "תורת אמת" בירושלים והוסמך לרבנות 1988-ב על ידי חסידות חב"ד בניו יורק, דבר המשייך אותו לזרם האורתודוקסי ביהדות, אלא שהוא גם זה שחיבר ספרים כגון "ישו כשר" ו"סקס כשר," בין 21 הספרים שפירסם, ואף היה חבר קרוב ומליץ יושר של כוכב הפופ מייקל ג'קסון.

אין בכלל ויכוח שהרב שמולי הוא רב יוצא דופן, במובן החיובי של המילה. וכן, הוא גם איש של ניגודים: הוא תומך בשידוכים אזרחיים של הומוסקסואלים, אבל רץ לקונגרס דווקא מטעם הרפובליקנים במחוז 9 של מדינת ניו ג'רזי. מי אמר שרק הדמוקרטים ליברלים?

[…]

בוטח שולח גם עוד עקיצה לאובאמה, למרות היותו ליברל בנושא הבא: "אנחנו לא צריכים להמשיך לדון בנישואים של הומוסקסואלים ובנושא הפלות. זה לא נושא הבחירות."

אבל נדמה לי שאתה דווקא תומך בנישואי הומוסקסואלים.

"זה קצת יותר מסובך. יש לי אח הומוסקסואל. אני מבחין בסבל שלו. אחי הוא יהודי טוב והוא גם אח נהדר. הבט, גם אם אתה הומו יש עדיין תרי"ג מצוות לקיים. זה עדיין משאיר לך את המצווה של להתקין מזוזה בשער ביתך ואת הנחת התפילין. אני לא מבין מדוע הפכנו את העניין הזה לדבר הגרוע ביותר. כל מי שמכיר את התורה יודע היטב כי הדלקת אש בשבת היא דבר גרוע הרבה יותר. חילול שבת מופיע עשרות פעמים בתורה, אבל נושא משכב זכר רק פעמיים.

"אבל האם היחס לשני הדברים הוא זהה בכלל? התשובה היא לא. אם מישהו מעשן בשבת, אנחנו נעודד אותו ונגיד לו: 'בוא לבית הכנסת' וכמובן נקדם אותו בברכה, מאחר שזה אח יהודי שנרצה בנוכחותו. אבל האם כך פני הדברים לגבי הומוסקסואלים? הפכנו את הנושא הזה לנושא התועבה ב-ה' הידיעה. בדקתי ומצאתי כי המילה תועבה מופיעה 104 פעמים בתורה, אז מדוע בחרנו דווקא להצמיד את זה להומוסקסואלים"?

מה אתה מציע?

"אני מאמין כי באמריקה צריכה להיות ברית אזרחית (Civil Union) בין הומוסקסואלים, שתעניק להם זכויות, אבל לא נישואים כי זה דבר מקודש ובשביל זה צריך ללכת לרבי או לאימאם או לכומר. נישואים הם עניין דתי ולכן אני תומך בברית אזרחית."

(ישראל היום, ישראל השבוע, כ"ג בתמוז תשע"ב, 13 ביולי 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.