שו"ת

מהי בדיוק כמוך?

כמוך היא קבוצה להומואים דתיים אורתודוקסים. הקבוצה כוללת אתר אינטרנט ומפגשים חודשיים, ובקרוב עוד כמה מיזמים חדשים ומיוחדים.

למה צריך את ההוספה "אורתודוקסים"?

בעולם "לכתחילה" אין צורך בהוספה זו, אבל בעולם מורכב כמו שלנו, שבו יש המתחזים לדתיים והמתעטרים בכתרים לא להם – אין בררה.

ונסביר: במהלך השנים הוקמו קבוצות שונות אשר באו לעזור ולאגד את ההומואים הדתיים. כדי להגיע לבסיס משותף רחב, בחלק מקבוצות אלו נעשו ויתורים שונים שעוררו בעיות הלכתיות, ובשל כך אנשים רבים לא מצאו את מקומם בקבוצות אלו וכמו כן רבנים רבים נמנעו מלהכיר בחשיבות ההתארגנות והסיוע לאנשים אלו, ואף להפך – חלק מהם יצאו נגד קבוצות אלו.

כמוך קם לומר אמירה חד-משמעית – אנו דתיים לכל דבר ומשתדלים להקפיד על קיום תרי"ג מצוות במלואן. מתוך כך ברור לנו למשל שלא ניתן לעבור על איסור דאורייתא. מנגד ברור לנו כי אדם המרגיש משיכה לבן מינו אינו חוטא, ובמקום להטיף לו מוסר על כך צריך להבין את מצבו ולנסות למצוא פתרונות להקל עליו.

מה ה"אני מאמין" שלכם?

העקרונות שלנו נמצאים כאן.

מפגשי כמוך הם מפגשי תמיכה?

לא וכן.

לא – לא במובן המקצועי שבדבר. אין איש מקצועי, והקבוצה אינה מוגדרת קבוצת תמיכה ואינה מתנהלת כך. הקבוצה מוגדרת קבוצה חברתית.

כן – במובן שכיוון שמדובר בקבוצה חברתית של אנשים כמוך, בעלי מכנה משותף, מטבע הדברים הם יבינו אותך הרבה יותר ואת מה שעובר עליך.

מה כוללים המפגשים?

פעילות, הרצאות וכל מיני דברים מעניינים. בע"ה כל מפגש ייפתח בדבר תורה קצר, ובימות הקיץ גם נתפלל ערבית יחדיו.

אני מתלבט לגבי הזהות המינית שלי. כדאי שאגיע למפגשי כמוך?

זו שאלה טובה והתשובה הטובה ביותר עליה היא בשיחה אישית. אין תשובה אחת נכונה לכל אחד. לכן כדי לענות בצורה הטובה ביותר על השאלה הזו אתה מזומן ליצור עמנו קשר: kamoha.or@gmail.com ,054-9848095

כל אדם נמצא במצב אחר מבחינת הבשלתו בעניין הנטייה המינית, ואנו נחטא לאמת אם נענה כאן תשובה גורפת למי כדאי לבוא למפגשי ולמי לא. תלוי באיזה שלב אתה בחייך, תלוי אפילו בן כמה אתה.

אני חרדי. הקבוצה מתאימה לי?

כמוך פונה לקהל הדתי לאומי, אבל בהחלט פתוחה לקהל החרדי ואנו בהחלט רוצים שקהל חרדי יגיע וייעזר בנו. כקבוצה דתית אורתודוקסית אנו מקפידים על ההלכה בכל דבר ועניין. אם כי הכיבוד במפגשים אולי לא בהכרח יהיה מהדרין בד"ץ העדה החרדית 🙂

אתם בקשר עם רבנים? יש רבנים שתומכים בכם?

אנחנו בקשר עם רבנים ואף מתייעצים עמם בכל מיני נושאים שבהם אנו מתלבטים. יש רבנים שאנו בקשר עמם והם מסכימים שנרשום את שמם בגלוי ויש כאלה שלא. בין אלה שמסכימים: הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה; הרב יובל שרלו – ראש ישיבת פתח תקווה; הרב ארלה הראל – לשעבר ראש ישיבת שילה; הרב יחיאל פאוסט – לשעבר ראש ישיבת מורשת יעקב.

באמת יש צורך בעוד קבוצה להומואים דתיים?

עיין לעיל בתשובה לשאלה "למה צריך את ההוספה אורתודוקסים?" וראה עוד כאן.

כמו כן, כמוך היא הקבוצה היחידה הפעילה והפונה לקהל הדתי-אורתודוקסי. רק לכמוך יש אתר אינטרנט פעיל המתעדכן מדי יום וביומו, ובע"ה גם מפגשים חודשיים. כך כמוך אינה רק קבוצה וירטואלית אלא גם בעלת משקל "בעולם האמתי".

מדוע באתר כמוך יש קישור לאתר עצת נפש?

אחד מעקרונות כמוך היא ההכרה "בזכותם של המעוניינים בטיפול פסיכולוגי בנושא נטייתם המינית לממש אפשרות טיפול זו, תוך הכרה בכך שאין מדובר בערובה בטוחה לשינוי וכי מדובר בתהליך שתוצאותיו ומידת הצלחתו לא הוכחו דיים" (מתוך מי אנחנו).

עצת נפש אינה עוסקת רק בנושא ההומוסקסואלי אלא גם בנושאים אחרים, כגון התמכרויות ואובססיות. הבעיה העיקרית שלנו מול עצת נפש היא ההבטחה ש"כל מקרה פתיר" ו"תמיד אפשר להשתנות", ולשם כך יש באתר מדור שלם הדן בעצת נפש ובהבטחתה "כל מקרה פתיר".

באתר אתם שומרים על זכויות יוצרים?

אנו תמיד משתדלים שלא לפגוע בזכויות יוצרים, הן חוקית והן הלכתית.

הדעות ההלכתיות חלוקות בשאלות זכויות היוצרים ואכמ"ל. מבחינת חוקית הובהר לנו (לאחר בירור בעניין עם אנשים מומחים בתום זכויות היוצרים) הובהר שמותר לקחת מאתרי אינטרנט תוך ציון הפניה וקישור למקור.

אם היכן שהוא נהגנו כלפי גוף או אדם כלשהו שלא כשורה בתום לב, והם פנו אלינו וביקשו מאתנו להוריד את הפרסום – מיד הורדנו.

איך יוצרים עמכם קשר?

באמצעות הדוא"ל שלנו kamoha.or@gmail.com או באמצעות הטלפון 054-9848095.

אתם עושים עבודה חשובה ואשמח לעזור לכם. במה אני יכול לעזור?

בכל מה שתוכל. שלח לנו דוא"ל ונרחיב, kamoha.or@gmail.com.

אני רוצה לפרסם מאמר או שיר או סיפור שכתבתי. לאן לשלוח?

אנחנו שמחים שהגולשים שלנו משתפים אותנו בחומרים שלהם. מבטיחים לקרוא ולהגיב, ובע"ה גם לפרסם. שלחו נא לדוא"ל שלנו kamoha.or@gmail.com.

יש לי הצעה למפגש. לאן לשלוח?

מצוין! שלח נא לדוא"ל שלנו kamoha.or@gmail.com. מבטיחים לשקול ולהגיב.

אני רוצה לתרום לכם. מה הפרוצדורה?

בשמחה. כל הפרטים לדרכי התשלום – כאן.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.