מי אנחנו

סמליל כמוך - מכווץ

ואהבת לרעך כמוך

כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים (ע"ר מספר 580538676) הוקם על ידי הומוסקסואלים דתיים אורתודוקסים, שומרי תורה ומצוות, אשר למדו בישיבה תיכונית או בתיכון דתי, במכינה קדם צבאיות או בישיבת הסדר או בישיבה גבוהה – אנשים כמוך!

עמדות בסיס – כמוך

כמוך היא קבוצה של הנמשכים לבני מינם, הפועלת לאור ההלכה האורתודוקסית.

במהלך השנים הוקמו קבוצות שונות אשר באו לעזור ולאגד את ההומואים הדתיים. כדי להגיע לבסיס משותף רחב, בחלק מקבוצות אלו נעשו ויתורים שונים בצד התורני-דתי, וויתורים אלו עוררו בעיות הלכתיות ובשל כך אנשים רבים לא מצאו את מקומם בקבוצות אלו, ורבנים רבים נמנעו מלהכיר בחשיבות ההתארגנות והסיוע לאנשים אלו, ואף להפך – חלק מהם יצאו נגד קבוצות אלו.

כמוך קם לומר אמירה חד-משמעית – אנו דתיים לכל דבר ומשתדלים להקפיד על קיום תרי"ג מצוות במלואן. אי לכך, ברור לנו למשל שלא ניתן לעבור על איסור דאורייתא. מנגד ברור לנו כי אדם המרגיש משיכה לבן מינו אינו חוטא, ובמקום להטיף לו מוסר על כך צריך להבין את מצבו ולנסות למצוא פתרונות להקל עליו.

כמוך קם כדי לשמש בית להומוסקסואלים דתיים המשתדלים להקפיד על קלה כבחמורה; וכן כדי לפתוח בפני הרבנים והציבור הדתי את הקשיים של ההומואים הדתיים כדי שיחד נמצא את עמק השווה ונמצא פתרונות.

לכמוך שני מישורי פעילות:

1. פעילות חוץ-קבוצתית – קידומו של שינוי חברתי פנים-קהילתי ביחס להומוסקסואליים הדתיים, והובלה להכרה תוך שיתוף פעולה ושיג ושיח עם רבנים.

2. פעילות תוך-קבוצתית – יצירת קבוצה וירטואלית ומציאותית ידידותית מכילה, בעבור ההומוסקסואליים הדתיים, אשר תמלא צורך חברתי ייחודי לצד קבלת הומואים דתיים בקהילותיהם.

מכאן עולה כי אנו מאמינים בדברים האלה:

* הגברת המודעות בקרב הציונות הדתית ורבניה לגבי מצבו המורכב של ההומוסקסואל הדתי;

* עידוד השתלבות הומואים דתיים בקרב הקהילות הקיימות;

* השתתפות באירועים הקשורים לעולמם של ההומואים הדתיים, למעט אירועים המתריסים כנגד אורח החיים היהודי אורתודוקסי (קרי: כמוך תימנע מלהיקשר וממתן פרסום לאירועים לא צנועים, לאירועים קונסרבטיביים/רפורמיים ולמניינים "גאים", לאירועים המנוצלים להתנגחות בדת ישראל, למצעדי גאווה);

* הכרה בזכותם של המעוניינים בטיפול פסיכולוגי בנושא נטייתם המינית לממש אפשרות טיפול זו, תוך הכרה בכך שאין מדובר בערובה בטוחה לשינוי וכי מדובר בתהליך שתוצאותיו ומידת הצלחתו לא הוכחו דיין;

* עידוד קשרים הטרוסקסואליים כנים, שלא מתוך הסתרה ושקרים, השואפים לחיים לאורה של תורת ישראל.

(עמדות הבסיס נכתבו בשיתוף הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה; הרב יובל שרלו – ר"י פתח תקווה; הרב יחיאל פאוסט – לשעבר ראש ישיבת מורשת יעקב)

מתוך תקנון העמותה (לתקנון המלא – לחצו כאן)

חזון העמותה
להיות הבית של ההומוסקסואליים הדתיים האורתודוקסים במדינת ישראל ולסייע להם.

מטרות העמותה
– ארגון מפגשים משותפים, ימי עיון ופעילויות חברתיות.
– תמיכה בהומוסקסואלים הדתיים וחיזוקם.
– ניהול שיח ושיג עם הציבור הדתי על קבלת ההומוסקסואלים הדתיים בתוכה.
– סיוע לחברי העמותה המעוניינים לבנות בית נאמן בישראל באמצעות מיזם נישואין בין הומואים ללסביות.
– הכוונה וייעוץ לזקוקים לתמיכה בהתמודדותם עם היותם הומוסקסואלים.
– ניהול קרן סבסוד טיפולים פסיכולוגיים לחפצים בכך.
– העלאת המודעות הציבורית למצבם של ההומוסקסואלים הדתיים.
– הקמת והפעלת מיזמים חברתיים לנוער ההומוסקסואלי הדתי.
– קידום חקיקה ופעילות ציבורית לחיזוק והגנה על ההומוסקסואלים הדתיים.
– שיתוף פעולה עם עוד עמותות ומוסדות לאומים ובין-לאומיים.
– גיוס משאבים לשיפור מעמדו של ההומוסקסואל הדתי בחברה הישראלית בכלל, והדתית בפרט.

חברוּת בעמותה

החברות בעמותה מקנה לחבריה הנחה כספית ניכרת בעת השתתפות בפעילויות העמותה ובמפגשיה.
חבר עמותה הוא מי שיעמוד בתנאים המפורטים בתקנון העמותה וחברותו אושרה על ידי ועד העמותה, לאחר שעמד בתנאים האלה:

א. הגיש טופס "בקשה להצטרפות" מלא ומפורט וחתם עליו.
ב. מעל גיל 18.
ג. הסכים לנהוג בפעילויות העמותה בכפוף לכללי ההשתתפות המופיעים בתקנון האתיקה
והמפורסמים גם באתר "כמוך".
ד. עמד בכל החובות הכספיים שנקבעו על ידי ועד העמותה.

הרחבות

* לשו"ת להכרת כמוך טוב יותר – לחצו כאן.

* מדוע קמה כמוך ומה בינה ובין גופים אחרים – לחצו כאן.

* מדוע כמוך אינה חלק מהמצעד – לחצו כאן וכאן.

* רבנים ופסיכולוגים התומכים בכמוך – לחצו כאן.

* לסיכום הפעילויות השנתיות של כמוך – לחצו כאן.

* הבהרה בעניין אתר כמוך – לא תמיד הרשומות המתפרסמות כאן באתר מייצגות ומשקפות בהכרח את ה"אני מאמין" של העמותה. אנו רואים באתר זה אתר חדשות ומידע ומקום להבאת קולות אישיים המציגים עמדות שונות, מגוונות ולעתים גם חלוקות. מטרת האתר להביא לקורא מידע הגם שאינו עולה בקנה אחד עם העמדות הרשמיות של העמותה.

עקרונות כמוך להשתתפות במפגשים

כמשתתף בפעילויות ובמפגשי כמוך אני מודע לעקרונות האלה ואפעל על פיהם:

* הגעה למפגשים – מגיל 18 ומעלה

* שמירה על הדיסקרטיות והפרטיות של הבאים למפגשים ועל כללי נימוס נאותים

* הימנעות מפעולות הנוגדות את רוח ההלכה והתורה או המזלזלות בהן

* שמירה על גדרי הצניעות ועל לבוש הולם שמכבד את לובשו ואת סביבתו החברתית

* קריאת עמדות הבסיס של כמוך

* אין להביא חבר חדש מבלי לעדכן מראש את חברי הוועד. ובמילים אחרות: הבאה של חבר חדש למפגש – רק באישור מפורש של חברי הוועד. צרו עמנו קשר: [email protected]

נושאי תפקיד בעמותה

חברי הוועד הם:

• עמית (י"נ) – יו"ר העמותה, עורך האתר, אחראי על המפגשים

• חיים ו' – גזבר ומזכיר העמותה

• ד"ו – חבר ועד

חברי ועדת הביקורת הם:

• משה ב' – יו"ר הוועדה

• אליה ש'

• ארז א'

חברי הנהלת העמותה הם:

(ייקבע בהמשך)

יועצים

ייעוץ משפטי – עו"ד נוח, כהן ושות' משרד עורכי דין

רו"ח והנהלת חשבונותרו"ח אמיר ימין, משרד החשבונאים-אמיר ימין

תודות ומִזכּים (קרדיטים)

תודה למתכנתת לאה כהן על עיצוב האתר (תשע"ה) ותכנותו, ותודה לרחלי ברט טננבאום על הסיוע הרב בעיצוב. לאה רוצה להודות גם לגופים שונים:

עיצוב האתר: האיקונים בסרגלי הניווט, בתיבת החיפוש ובדף קישורים וחירום ניתנים להורדה בחינם מ-icomoon. את רכיב לוח השנה העברי, לא הייתי מצליחה לבנות ללא הסיוע הרב שהעניקו Ulrich and David Greve. עבור התמונות המלוות של כל רשומה השתמשתי בקוד מתוך CSS-Tricks, בפונקציה get_img מתוך התוסף WordPress Popular Posts , ובפונקציה get_attachment_id_from_url מתוך האתר של philipnewcomer. הטאבים של גורפי תגוביות והכי נצפים נעשו ע"י קוד מתוך CSS-Tricks. מאחר שהתבנית מסתמכת על כמה תוספים, וידאתי את הימצאותם באמצעות TGM Plugin Activation.

בממשק הניהול יש עמודה המראה את התמונה הראשית של הרשומה. את הקוד לכך לקחתי מ- WPengineer. את טופס התשלום – לטיולים, לשבתות – אפשר ליצור באמצעות shortcode שמוכנס ע"י כפתור בעורך TinyMCE. לשם כך נעזרתי במדריך באתר GavickPro (שאפילו כולל התייחסות לקבצי תרגום). וגם ב-WPSE יש התייחסות לזה.

סמלילי חגים: כותרת ר"ה מבוססת על התמונה תפוחים ודבש בפליקר תחת רשיון CC BY-NC-SA 2.0. בהתאם לרשיון הנ"ל, אנחנו משחררים את התמונה החדשה באותו רשיון. סמליל יום הכיפורים נלקח מ-freepik. כותרת סוכות מקורה בתמונה מויקיפדיה, המשוחררת תחת רשיון CC BY-SA 3.0. סמליל חנוכה עוצב בעזרת Vector Open Stock; בכותרת פורים נעשה שימוש ב-Party vector designed by Freepik; בסמליל פסח נעשה שימוש ב-Machine made Shmura Matzo תחת רשיון CC BY 2.5. תודה לאורי על העיצוב של סמליל יום הולדת 4. לרגל יום ההולדת החמישי כל התמונות עוצבו ע"י אתר freepik: הרקע הסגולכאן)הרקע התכלת (מכאן)והמדליה (מכאן) באתר; והמדליה המרכזית והפתיתונים (קונפטי) בגרסת הפייסבוק . עשרה בטבת / יום הזכרון לשואה ולגבורה: מגן הדוד הגיע מויקימדיה ומשוחרר ברשיון CC BY-SA 3.0; הסמליל הורכב מלהבה שעוצבה ע"י freepik. סמלילי יום הזכרון ויום העצמאות מבוססים על איקון הדגל אשר נוצר ע"י Dave Gandy מ-www.flaticon.com ואשר משוחרר ברשיון CC BY 3.0. תמונת הרקע של יום ירושלים היא תמונת חומות ירושלים שנוצרה ע"י Yonah baby מויקיפדיה, והיא משוחררת ברשיון CC BY 3.0.

תמונות לו"ז: בתמונת לו"ז האירועים תשע"ה-תשע"ו הגופנים הם יהודה וטרשים, המשוחררים לשימוש ברשיון GNU GPL. ניתן להוריד את יהודה כאן ואת טרשים כאן, ואת התמונה עצמה – המשוחררת תחת אותו רשיון – כאן. בתמונת לו"ז האירועים תשע"ו הגופנים הם גן וטרשים, המשוחררים לשימוש ברשיון GNU GPL. ניתן להוריד את גן כאן, ואת התמונה עצמה – המשוחררת תחת אותו רשיון – כאן.

לאלי טויסטר על שעיצב את האתר בגלגולו הראשון.

לרוני שוקרון על שעיצב את סמליל האתר.

לנדב על שעיצב את סמליל מיזם השידוכים אנחנו.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.